Kam na teambuilding – Praha a okolí

Teambuilding aneb čas poznat firmu z jiného úhlu

Základním stavebním kamenem každé firmy jsou její zaměstnanci a dobře fungující vztahy mezi nimi. K tomu je zapotřebí nejen dobrá vůle, ale i zkušenosti s řešením konfliktů a vzájemná spolupráce. Firmy musejí své zaměstnance motivovat – povzbuzovat je v tom, co dělají; probrat je z letargie, dát jim nové podněty. Oznámení o plánovaném teambuildingu zpravidla jednoho nadchne a druhému prohloubí vrásku na čele.

Proč jsou team buildingové aktivity přínosné?

Společné aktivity mimo kancelář slouží především k utužování mezilidských vztahů. Kolegové, nadřízení či podřízení – při plnění úkolů jsou všichni na jedné lodi nehledě na pozici, kterou zastávají ve firmě. Každý v týmu má svou úlohu a jeho zapojení je důležité pro dosažení úspěchu. Jakmile se vám podaří dostat zaměstnance mimo pracovní stereotyp, docílíte tím nejen jejich individuálního rozvoje, ale i zefektivnění následné práce v týmu.

Správně postavený teambuilding dokáže odhalit problémy ve vztahu dvou lidí, chyby v komunikaci, občas i toxické jedince. Teambuildingové aktivity se primárně využívají pro zlepšení vzájemné spolupráce při řešení nečekaných úkolů. Další pozitivní efekt teambuildingu je rozvoj zaměstnanců, zvyšování potenciálu pracovního týmu, zjištění jeho silných a slabých stránek.

Kdy a kam za teambuildingem

Nemáte představu, kde podobnou aktivitu uspořádat? Pro uvolnění a zlepšení nálady zaměstnanců stačí, když se za nimi zavřou dveře kanceláře – výběr místa proto zůstává na vás. Velká část těchto akcí se pořádá venku, v přírodě, výjimkou však nejsou ani pobyty ve virtuální realitě, tj. v uzavřených prostorech. Originální teambulding vám může pomoci kolektiv stmelit, proto je dobré pečlivě vybírat a nechat si poradit od odborníků, kteří mají s pořádáním těchto akcí bohaté zkušenosti.

Pro venkovní teambuldingové aktivity jsou pochopitelně nejvhodnější měsíce jako duben, květen, červen, dále pak září a říjen. Nemá smysl vzdělávat zaměstnance v období dovolených, akci by mohla ohrozit nízká účast.

Praha, hlavní město teambuildingu

Ať už využijete služeb agentury, která pro vás teambuilding v Praze uspořádá, nebo se do organizace pustíte sami, v hlavním městě existuje bezpočet možností.

Nápady na teambuilding v Praze:

V posledních letech má teambuilding v Praze silnou tradici a rozhodně má zájemcům co nabídnout, stačí si jen vybrat téma.

Ideální je zkombinovat dávku adrenalinu s následnou relaxací, která bude mít na účastníky blahodárný vliv.

Výhody teambuildingu

Co může teambuildingový zážitek znehodnotit?

Po každém teambuildingovém programu by měla následovat zpětná vazba. Lektor pomůže týmu rozebrat, co se v průběhu aktivity dělo. Zhodnotí se spolupráce, identifikují se původy konfliktů. Jednotlivci se zamyslí nad tím, jak překonávali překážky. Tým může poukázat na své slabé a silné stránky.

Pro koho je team building vhodný?

Pro všechny organizace složené z malých i větších týmů, které by rády oživily a zlepšily vztahy na pracovišti. Kvalitně strávený čas zaměstnance spojí, budou na něj dlouho vzpomínat. Teambuildingové aktivity je vhodné využít, když se ve firmě chystá reorganizace, příchod nových zaměstnanců, při změně vedoucích pracovníků. Nebo kdykoliv, když je třeba posílit důvěru zaměstnanců nebo vlít do kolektivu novou energii.

Z toho, co zažijí zúčastnění při team buildingu, těží nejen na pracovišti, ale i v osobním životě.