Praha je ideální pro treasure hunt a teambuilding

Praha – matka měst a treasure huntu

Co vám přijde na mysl, když se řekne hledání pokladu? Podmořské hlubiny a truhly plné zlata v rukou pirátů? Nebo letní odpoledne, když jste s kamarády prohledávali půdu a v zaprášených skříních nacházeli cennosti po prarodičích? Nebo si vybavujete výlety z dětství, kdy se celá rodina vydávala hledat poklady podle GPS souřadnic, a cestou ti nejmladší museli plnit různé úkoly?

Některé poklady zůstanou v minulosti nebo jen ve vzpomínkách, ale vězte, že i současnost může nabídnout hodiny zábavného hledání a bezpočet pokladů. Praha je městem nekonečných možností a do treasure huntu se tentokrát zapojují převážně dospělí.

Ročně zamíří do Prahy miliony návštěvníků z celého světa; chtějí zažít zdejší atmosféru, prohlédnout si místa spojená s důležitými historickými událostmi a na vlastní oči spatřit jedinečné památky z rozmanitých období a stylů.

Nápadité úkoly čerpají inspiraci z historie i literatury

V hlavním městě vznikalo mnoho příběhů, ne nadarmo si Kafkova Praha vysloužila přízvisko magická či tajemná. Slavný román Proces se odehrává v ulicích Prahy, a čtenáři míří nejen na místa související knihou, ale i do Dušní ulice, kde Kafkovi bydleli, nebo na břečťanem zarostlý Olšanský hřbitov, kde je Franz Kafka pochován. Kolik soch připomínajících tohoto vlivného a oceňovaného spisovatele se vám během jedné hodiny podaří najít? U některé z nich je možná ukrytá nápověda, která vašemu týmu zkrátí cestu k vítězství.

Jste připraveni pátrat po zmizelém Židovském městě? Budete překvapeni, jaké poklady historie schovává, a známé ulice už pro vás nikdy nebudou stejné. Pečlivě si všímejte pamětních desek umístěných na domech, jen v centru města jich je kolem tří set. Některé jsou podstatné pro hru, jiné vás mohou jednoduše obohatit.

Určitě si vzpomenete na legendu o Golemovi i na proslulé dílo Gustava Meyrinka, které je situované do mystické Prahy devatenáctého století. Nechcete se dozvědět více o tom, kde sídlil Golem, a která místa Meyrinka inspirovala k jeho napsání?

Útulné kavárny a dobré jídlo

Obrovská výhoda teambuildingů a treasure huntu spočívá v tom, že spolu lidé aktivně komunikují a vzájemně spolupracují. Sdílejí společné zážitky a dlouho po dokončení aktivity si budou o svém dobrodružství vyprávět. Pražské hospůdky a kavárny mají dveře dokořán a návštěvníci jsou v nich vítaní – odoláte české kuchyni a kvalitnímu pivu?

Praha byla dějištěm mnoha významných událostí; stála u zrodu umělců, politiků, králů, filozofů, matematiků, skladatelů, spisovatelů a mnoha dalších osobností, jejichž život byl úzce spjatý s tímto nádherným městem.

Pro koho je určený treasure hunt v Praze?

Bez výjimky pro všechny. Na své si přijdou také

-        milovníci historie a hudby

V zimních měsících, když se brzy stmívá, se vám podaří projít Staré Město pražské v záři pouličního osvětlení. Za kterými okny asi vznikala úspěšná díla zakladatele národní hudby Bedřicha Smetany? Najdete v omezeném čase více míst pojmenovaných po Bedřichu Smetanovi než konkurenční tým?

-        učenci a zvídaví

U pražského dvora se scházeli světoznámí astronomové a astrologové z celé Evropy, mezi nimiž nechyběl ani Tycho Brahe a Johannes Kepler. Zvládne váš tým ztvárnit 1. Keplerův zákon bez pomoci rekvizit?

Vyšehrad byl sídlem českých králů a dosud je jednou z pražských dominant. Dokážete zjistit, jaké skladby zrovna hraje zvonkohra v bazilice svatého Petra a Pavla? Zvládnete je zabroukat? Cesty k pokladu vedou skrze různé překážky a při plnění úkolů budete muset zapojit fantazii, veškerý svůj talent a často i důvtip.

-        romantici a gurmáni

Účastníci treasure huntu se s pomocí map budou proplétat spojovacími uličkami, ve kterých je leckdy omámí vůně čokolády a lékořice. Zvládnete odolat? A hned opodál budou mlsnější hráči vystaveni lákavému vlivu luxusní italské zmrzliny. Konkurenční týmy ale nepočkají a o své kolegy je třeba zabojovat, abyste je vytrhli ze sladkého opojení.

Který hostinec na Starém Městě nejraději navštěvoval prozaik Bohumil Hrabal? A už jste vyzkoušeli oblíbené české „národní jídlo“ – smažený sýr v housce? Rozhodně byste se měli při tomto gurmánském zážitku zvěčnit na selfie, plusové body vás neminou.

-        cestovatelé a badatelé

Nedaří se vám vymyslet, odkud je nejlepší výhled na Pražský hrad? Možná bude třeba pár kopců navštívit a udělat si o tom vlastní názor. Úchvatná panoramata nenechají nikoho na pochybách – Praha je skutečně stověžatá. Kolik kroků musíte udělat, abyste přešli Karlův most? I takové záludnosti vás na cestě k pokladu čekají…

Prahu navštívilo v roce 2018 téměř sedm milionů turistů. Je zkrátka městem stvořeným pro toulky a objevování, pro tajemné hádanky a plnění úkolů – pro treasure hunt. Odhalováním jednotlivých míst se budou účastníci dozvídat o české historii i důležitých osobnostech, které v Praze žily, pracovaly, nebo trávily svůj čas v zapadlých kavárnách, kde vznikala jejich vzácná díla, o kterých slyšel celý svět. Pusťte se do treasure huntu a buďte součástí historie!